Najnowsza książka Rafała Pankowskiego
‘The Populist Radical Right in Poland: The Patriots’Rafał Pankowski Znane brytyjskie wydawnictwo naukowe Routledge opublikowało nową książkę Rafała Pankowskiego pt. ‘The Populist Radical Right in Poland: The Patriots’.

Praca jest posumowaniem wieloletnich badań nad polską skrajną prawicą.

Autorem przedmowy jest profesor Roger Eatwell, dziekan wydziału nauk politycznych Uniwersytetu w Bath, znany m.in. jako autor klasycznej pozycji ‘Faszym. Historia’, której polskie tłumaczenie ukazało się w 1999 roku.

Autor przedmowy stwierdza: ‘Rafał Pankowski ma idealne kompetencje do napisania książki na ten temat. Poświęcił piętnaście lat badaniu ruchów skrajnie prawicowych i populistycznych w Polsce, posiada unikalną wiedzę w tej dziedzinie oraz dobrą znajomość debat na temat znaczenia terminów takich jak ekstremizm i nacjonalizm. Rezultatem jest pierwsze poważne studium tego zagadnienia w formie książki w języku angielskim (…). Ta pionierska praca wzbudzi zainteresowanie nie tylko tych, którzy specjalizują się w polityce polskiej, ruchach ekstremistycznych i populistycznych. Zawiera dużo ważkich treści dotyczących kultury politycznej, demokratyzacji oraz systemów partyjnych’.

Rafał Pankowski (ur. w 1976 r.) jako pierwszy stypendysta-Polak ukończył Eton College w Wielkiej Brytanii, studiował politykę, filozofię i ekonomię na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, doktorat w dziedzinie socjologii kultury uzyskał w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Od 1996 roku jest zastępcą redaktora naczelnego antyfaszystowskiego magazynu ‘NIGDY WIĘCEJ’. Jest wykładowcą w Collegium Civitas oraz koordynatorem Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej.

Dodatkowe informacje na stronie wydawcy.

« POWRÓT

» STOWARZYSZENIE "NIGDY WIĘCEJ" «